Komentáře


Na buducu nedelu  NZ 054 zoberiem Pile up 

73s Peter,OM3PAPeter, pileup NZ 054 24.12.2017 je tvůj. Doufám, že nám všem nadělíš nějaké body.

 Zdravím Luboši!

      Viem že mi nedáš absenciu, ale slušnosť káže,- keď že som členom kolektívu v NZ, vysvetliť dôvod mojej neúčasti v dnešnom kole.

       Neohlásená  návšteva je tomu na vine. Rozhodoval som sa koho uprednostním, napokon som sa rozhodol pre vzácnych hostí, ktorí

sa u nás ukážu iba sporadicky. Tak dostali prednosť.....stihol som žiaľ až záver,- predsa len.

       Na PILE UP  stanicu pošlem konkrétny termín dodatočne.

                                                                        Fero om8ff.

Joj. Už jste někdy závodili na PC, které není vybaveno osmijádrovým procesorem, ale jen čtvrtjádrovým? Tak to je můj počítač, kde systém windows 10 sežere vše z 1GB paměti RAM, kterou mám k dispozici. Pro závodění mi pak zbývá asi -200MB. Sice jsem to posílil mechanickou kalkulačkou NISA, ale ani to nestačilo. Signály tedy tentokrát byly odemne docela slušně zakódované. Jen Honza OK5MN nezaváhal a i když jsem mu vysílal úplně něco jiného než čekal, vše pobral. Je vidět, že nás některé stanice docela slušně potrénovaly a tak dokážeme vše přečíst i když poměr tečka čárka je 1 ku 1,05 HI. Můj počítač před závodem se ještě rozhodl, že bude defragmentovat disk a aktualizovat Windows. Domlouval jsem mu, prosil ho, ale bylo mi to houby platné. A tak nezbývá než Vás pochválit za to, že jste byli ochotni tu hrůzu vůbec poslouchat. Ještě jednou díky. 
Milan  OK1IF

Ahoj Luboši, 
v příloze zasílám log z NZ. Příjmové podmínky jako vždy, ale magnetická anténa byla schopna odladit většinu rušení na boku rezonanční křivky. 
Nejlepší signál měl OK1DEP konečně jsem chytil pile up, tradičně OK5MM, velmi dobrý OK1VK. Ostatní byli víceméně nečitelní, ale už většinu znám takže mi přestává dělat problém překlad. 
Během víkendu Croatian contest signál 599, 4 x eQSL špica. 
Pokročil jsem v morse a musím uznat, že 100 - 120 zn/min se opravdu chytá líp než 40 zn/min (tak jak nás to učili na vojně), takže na boudě můžu procvičovat skutečný poslech (tam se závodit nedá, není eletrika). 
Díky za zážitek. 
  
73! LADA OK2-36523 ________________________________________________________________________Ahoj všichni,

děkuji za qso a Lubošovi OK1FGD za vyhodnocení NZ.

Podmíny dnes  odpoledne celkem ušly, dokonce to vypadalo,

že se dostanu ke 40. qso,ale pak se to v druhé etapě nějak zaseklo.

Všem přátelům telegrafie přeji krásné a radostné prožití

Vánočních svátků .

73 Láďa OK2BLD/QAhoj Luboši,dneska  byla slabší účast?.


73, Vítek OK5MMZdravím všechny závodníky!

 Děkuji za můj první pileup a doufám, že jsem  všechny volající slyšel a jak se patří uspokojil.  Škoda, že  zájemců o QSO nebylo více. Přál jsem si co nejvíce se přiblížiti číslici 60. Mám dnes narozeniny s takovouto číslovkou.

Děkuji za závod a vyhodnocení a přeju všem hezký předvánoční čas. Radek OK1DEP
Ahoj Luboši, příjemné prožití vánočních svátků Tobě i všem účastníkům závodu! Všem děkuji za spojení a děkuji za trpělivost! HI. Jirka OK1DAR  

NZ 053: Conds docela dobré, byla asi menší účast. Díky Radkovi OK1DEP za FB PILEUP provoz a vítám ho mezi

námi šedesátníky. Prostě vítej v klubu a všechno nejlepší Radku! Milan OK1IF/Q, opět osvěžil soutěžní pole

a byl na svoji horní frekvenci. Poněkud tím rozprostřel soutěžní pole na větší šíři, díky! 

Všem účastníkům a příznivcům NZ, přeji krásné vánoční svátky, dobrou pohodu a těším se NSL ve Štedrovečerním NZ.

PZ a 73
Dobrý večer telegrafní mistři, na to jaký jsem tel. trdlo, třicet kusů mi docela vyhovuje. Je s podivem, že pondělní závodění mi dělá větší problémy. Radek si zaslouží pochvalu a Luboš i když jsem ho nenašel, poděkování. Nsl a 73 L. 1uhq.

Ahoj Luboši,

 po několika absencích jsem konečně mohl zůstat na chalupě a zúčastnit se NZ.
Pravdou je, že jsem ho málem zmeškal, omylem jsem se uprostřed práce podíval na hodiny a zjistil že je 15:53. 
(ta 16hod je fakt "šibeniční")

Děkuji všem za QSO a těším se na další závod (setkání).
Předpokládám, že příští neděli NZ odpadá ???!!!   Jelikož se jedná o štědrý den a v 16hod budeme mít asi všichni JINÉ VĚCI na programu.

S pozdravem
Pavel Slavíček - OK1VK
Příjemný závod ve sněhové vánici, trošku to bylo poznat na příjmu. Díky za vyhodnocování i ostatním hamům za body. Pohodové Vánoce a pevné zdraví a naslyšenou na pásmech i v dalším roce. Josef OK1ES 

          Ahoj Luboši i ostatní přátelé NZ !

          Díky za vyhodnocení a přeji vám všem

          příjemné prožití vánočních svátků bez

          stresu a v pohodě, i něco zajímavého

          pod stromečkem.

              VY 73 !                Jaromír OM8ON
Ahoj Luboši 
  
Potřebuji vyzkoušet QCX jak se chová v pileupu. Prosím napiš mne tam třeba po OM3PA. 
Díky 
Milan 
OK1IF 
Zdravím všechny účastníky a pořadatele, zároveň chci popřát všem krásné svátky  s pohodou a zdravím, aby jste si to mohli plně vychutnat. Místní bouřka způsobila, že jsem zůstal bez internetu a to napomohlo tomu, že jsem se odhodlal k vyjetí s novým TCRV QCX pro 80m pásmo. Poslední dobou jsem byl poněkud v útlumu a měl jsem horší výsledky. čekal jsem tedy, že jako OK1USP/Q to bude špatné, zvlášť když jsem nemohl využít určitou výhodu, kterou přeci jenom internet skýtá. Ale nebylo to tak zlé jak jsem očekával - formulka /Q přeci jenom je určité lákadlo. 

      A teď chci dát něco kacířského do Vašich řad. Pravděpodobně neumím zacházet správně s mým Kenwoodem TS590SG, neboť se mi zdálo, že QCX mnohem lépe poslouchá. Hlavně velmi omezuje šum a to se potvrdilo i v závodě- prostě ladíte sum je minimální a když narazíte na silnou stanici, tak vám to skoro ničí uši (najednou vyběhne a zase stejně uteče - jako by filtr byl obdélníkový), když je stanice slabá, tak ji nelovíte z většího šumu. Toto rozhodně nepozoruji u TS590SG a tam mám možnost nastavovat šířku podle libosti, ale v uzkém filtru se ten signál nějak rozplizává. No jsem zvědav na bráchu, který to otestuje mnohem lépe než já. Ale laicky to cítím jako úžasný nástroj. Nejlépe bude, když si to postavíte sami a rovněž otestujete - je to krásné zařízení o několik levelů lepší než známá řada SW+.

    Pěkné svátky a přání dobrého zdraví od OK1USP - TNX 73 Josef

Ahoj Luboš,O.K. Dnes sa mi nepodarilo odbehnúť CUC. Boli veľmi zlé podmienky 73Julo OM7CG