Komentáře

NZ 085. Tak to mám konečně za sebou. Musela to být hrůza mě poslouchat, ale nějak jsem to zvládl jsem zvědav jaké to bude 19.8. 2018 na NZM 002. Ještě že tam nepůjde o výsledek. Celkem jsem zvládl udělat 33 QSO.KV PA 08. Tak v tomto závodě jsem vyzkoušel svůj klíč 4 v 1 . A to bylo úplné maso. Závodníci si museli myslet, že jsem snad úplný novice, který se učí vysílat. Ano učil jsem se vysílat, ale pomocí verzatilky a víčka od piva. Po celou hodinu jsem koukal, kdy bude konečně konec. Verzatilkou jsem i zapisoval QSO na papír. Později při přepisování jsem zjistil nějaký ten dubl a některé značky jsem asi špatně zapsal. Také jsem některé značky ne a ne vyslat správně jako Pepíka OK1USP jsem zahrál až po několikáté. 42 QSOFOUR IN ONE Tak toto je světový unikát. 4 v 1. Klíč který má možnost pro operátora vysílat dle své znalosti. Je tam double paddle, micro key, office clip key a versatile beer cap key. Toto poslední je výhodné, že můžete pomocí verzatilky vysílat a potom ihned zapisovat QSO. Tento model jsem zhotovil na NZM 002. Je to vlastně rozšířený model. Původně to byl jen double paddle. 2 v 1, 3 v 1 již nikomu nic neříká ale 4 v 1 je zde. Pro případné kutily upozorňuji, že jsem si tento model nechal patentovat a nyní již domlouvám velkovýrobu u firmy

WWW.LEVKEY@COM. Ředitel této firmy věnoval pro nejlepší, podomácku vyrobený klíč, hodnotný sponzorský dar, který osobně předá výherci 25.8.2018 v Holicích.


PZ Luboš OK1FGDZdravím a děkuji za závod i vyhodnocení. 73 Radek OK1DEP
ahoj Luboši a všichni ostatní,

dneska to zpočátku vypadalo na nedostatek stanic, ale nakonec se to docela podařilo. Tedy až na to, že jsem pořád zakopával o jednu stanic z Nové Paky a pořád byla o kousek napřed. Jak to ten Honza dělá:-). Bylo vidět kdo se pilně připravuje na závodní maso. Upřímně, jsem docela rád, že budu v zahraničí, takže se mě to netýká. Ale všem, kterých se to týká, přeju hodně zdaru a trpělivosti. Díky dnes za spojení a za vyhodnocení.

Zdeněk OK1DSZ
Ahoj Luboši a kamarádi závodníci,

děkuji všem za QSO.
Netušil jsem, že už dnes bude MASO-NÁCVIK.
Stále marně přemýšlím, jak bude vypadat můj klíč, tak aby to bylo originální.   :-)))

V druhé etapě jsem volal CQvící stanici a až posléze jsem zjistil, že to je na cizí frekvenci.  (netušil jsem to a OMLOUVÁM SE ZA KOMPLIKACE a rušení)

Dnes to bylo celkově z mé strany takové zmateční. (deník mě občas neposílal odpověď v podobě RST + NR, takže jsem musel dohrávat rukou atd...)
Někdy holt Murphy zapracuje.

Mějte se pěkně a těším se na ZÁVODNÍ MASO a samozřejmě na setkání v Holicích.

S pozdravem
Pavel Slavíček
OK1VK  (ex.OK1WWJ)


Dnešné kolo malo byť čosi ako nostalgia , ale iba pár staníc sa dalo nalomiť na ručný kľúč.Aj ten bolo treba vyloviť z patričného regála.Je to otročina a obdivujem pepíka OK1DAM a ostatných , ktorí ešte používajú klofák,že to dokážu uklúčovať ú pol alebo celú hodinu.

Všetkých zdraví OM3PA na HAhoj všichni,

díky za spojení a trpělivost s mým pomalým dáváním.

Důvod = viz fotku mého klíče vyrobeného z prstýnku

na banjo a DIN lišty a kousku zvonkového drátu.

. Pak to chce jen dobře vycvičený prst.

Jako tréning doporučuji klavírní etudy./nejlíp Chopin/.

Luboši dík za fb nápad.

73 Láďa OK2BLD/Q    Ostrava  FT817ND ,ant OCFD 41m 6m

nad zemí.


Ahoj Luboši,


dnes tedy dost velký chaos a chumly, kde se /Q stanice neměly moc šancí uchytit. Takto např. přerušil jeden nedočkavec spojení s Lubošem FLT/Q a prostě mu nedal šanci.  Luboši promiň, nešlo to vzít. Tebe jsem z "chumlu" vytáhl až na začátku druhé etapy. Povedlo se ale více spojení s kolegy QRP.

Naslyšenou příští neděli.


PZ + 72 Láďa OK1LO/QPozdravujem pretekárov NZ.Trvale používam ako pastičku kontakty polarizovaného relé pripevnené na železnej doštičke, tužku a papier. Niekedy mi šifruje ruka, inokedy pastička a pomiešané papiere. Lubošov štvorhviezdičkový kľúč bol celkom čitateľný, gratulujem, podal výborný výkon 73 Julo OM7CGAhoj Luboši, dobrý večer přeji a posílám LOG. Díky Tobě a všem stanicím za spojení!

VY73! Jirka, OK1DAR
Kamarádi, zajímavý podmínky, některé kvéčkové stanice téměř trhaly ušiska a opačně s jinými stanicemi. Teda Luboši, jednak si krásně zablbnul s kmitočtem ale ten tvůj rukopis se nedal nenajít. Teda ten špunt od piva a tvé umělecké ruce telegrafisty, hluboký úklon. Klíč už mám vyroben ale moc to nejde. Jeden je zmlsanej s ,,Kenta,, . Taky myslím, že Peter jel taky na nějaký to homo-domo. Luboši, jako premiéru jsi obstál a díky za hodnocení. 1uhq.NZ 085: Podmínky šíření dobré, QRP stanice ve velkých silách, nejsilněji tu byl OK1RZ/Q. Hodně z nás už trénuje na NZM 002 provoz na ručních klíčích. K tradičně ručně klíčujícímu Josefovi OK1DAM, se dnes 

přidal Luboš OK1FGD se svým novým modelem klíče 4V1, také Láďa OK2BLD/Q, Láďa OK1LO/Q a Peter

OM3PA. Musím se podívat  kde mám já ruční klíč, abych potrénoval. 

V soutěžním poli se objevil Josef OK1WSL/Q, telegrafista a spolubojovník z vojny a pan telegrafista, Karel

OK1HCG/Q, doufám, že je NZ nezklamal.

Pepa OK1WSL s trapovaným dipólem zde měl opravdu silný signál, congrats !!!  Postrádal jsem Roberta,

OK2PYA, asi mi dává šanci snížit jeho náskok, hi...

PZ a NSL příště! Honza OK1MNV (OK5MN)
Dr OM

v příloze zasílám log.cbr OK1DOR z Nedělního závodu 05.srpen 2018


73 Tony OK1DORnz Lubosi

nemam tady pc ani dalsi bezne domaci vybaveni, doufam, ze muj rucne prepsany denik bude k uzitku

kontrolovat v tlf csv soubory atp., to opravdu nemohu, zrovna tak, jako nekde hledat nejake CUC cislo ...(napsal jsem tam 99)

pokud by to pusobilo problemy, muzes denik vyradit a pouzit jen pro kontrolu ( atp.)


Karel OK1HCG
Ahoj dr OM Luboši !

Tak v příloze posílám log z nedělního závodu. Až teď jsem si v podmínkách přečetl, že logy se přijímají

v pondělí do 10:00 UTC, takže jej posílám jen pro kontrolu aby protistanice nepřišly o body, hi.

Omlouvám se, že jsem si toho dříve nevšiml.

Ale stejně mám pár nejasností - je  mi jasné, že když je závod ve dvou etapách, tak mohu s každou

stanicí udělat v každé etapě jedno QSO. Ale už nevím a v podmínkách jsem se to nedočetl, jestli

mám v každé etapě QSO číslovat od 001 nebo průběžně ? A jak poznám PILEUP stanici ?

V "claimed score" jsem proto uvedl jen body zohledňující stanice "/Q" . Anebo to počítá až

vyhodnocovatel   ?

     Promiň mi začátečnické dotazy a dík za pěkný závod.


73 !


Pepa OK1WSL