Komentáře


Ahoj Lubosi,

zasilam denik z NZ104. Dik za vyhodnocovani a preji happy new year. Skoda, ale vubec jsem te neslysel, pri tom byly dnes signaly velmi silne.

73 Jirka OK1OAPokud se nikdo nepřihlásí, vzal bych si v příštím kole (NZ105) pileup. 
73 a díky za vyhodnocení. Robert OK2PYA 


Roberte, PileUp NZ 105 je TvůjAhoj Luboši, 
přeji vše nejlepší do Nového roku. V příloze zasílám log z dnešního závodu. Podmínky příjmu byly velmi dobré po celé dva dny. Ráno jsem Vás taky zachytil v rámci CW WW PMC CONTEST. který jsem i včera sledoval. I v rámci tohoto závodu byly podmínky příjmu velmi dobré a slyšel jsem stanice na vzdálenost 1500 km z Ruska. 
Prostě parádní víkend. 
   
73! Lada OK2-36523 

Děkuju  za první závod v novém roce a také za vyhodnocení Radek OK1DEP

Silvestrovský NZ som nestihol , lebo som sa vrátil neskoro zo SOTA TN-029 a posledné dve minuty už nestáli zato, bol som dosť uťahaný zo 14 km túry. Všetkým zdravím a prajem šťastný *Nový Rok 2019.Podmienky dnes boli        veľmi dobré.

73s Peter,OM3PA

Preji vsem hodne zdravi a stesti do noveho roku.

Dekuji vsem za spojeni a velke diky Lubosovi za vyhodnocovani zavodu.

VY 73/72 Josef OK1FKD/QAhoj!


Naše novoroční přání byly vyslyšeny :-)

Takové podmínky už snad ani nepamatuju. Létalo to tak rychle, že jsem ani nestíhal klíčovat a je z toho drobný osobák :-) Tak snad jsem nenasekal moc chyb.

Díky za spoustu novoročních spojení a za vyhodnocení.


73+HNY

Honza

OK2SRO

Ahoj Luboši a kamarádi závodníci,

tak se mě ještě dnes povedlo zúčastnit.    ..... a celkem zázračně mě to i šlo.
Akorát jsem zažil, takový zajímavý úkaz : poslední 3 minuty před koncem závodu jsem projížděl celé závodní pásmo a nebylo co dělat.
Všichni CQvící jsem měl v logu.   (tak uvidíme, jestli jsem ten konec neprospal :-)))

Luboši děkuji za vyhodnocování a práci s NZ, kterou děláš pro nás všechny.
Jakmile se vrátím z dalekých cest, zase se do závodění zapojím a určitě se i přihlásím na nějaký ten PILE-UP.

Mějte se tu pěkně a pokud se zadaří, tak 10.2. v NZ naslyšenou.
(pokud ne, tak o týden později)

S pozdravem
Pavel Slavíček
OK1VK (ex.OK1WWJ)Docela dobrý , zmatků dost , podm. bych hodnotil jako průměrné. Nyní si upravuju múj starý QRPP TCVR - něco jako M160 , tak se už těším na další kola.  Rosťa  OK1RZ

    Přátelé všechno nej do nového roku, hlavně ať zdraví v rámci věku slouží. Dnes to bylo dost divoké, omlouvám se dvěma stanicím, které jsem nezapsal, protože do rozjetého spojení se vložila jiná stanice s výzvou a na potvoru jsem to nedokázal odfiltrovat a tak jsem o zápis přišel. Je to smutné, ale zdá se mi to i dost přes čáru, ale jsem jen hobystický závodník a tak mi to ani moc nevadí, ale jak se na to dívají stanice, které s mým zápisem počítají, to nevím. Krásný nový rok ! 73 TNX OK1USP  JosefZdravím závodníky a přeji všem hodně pěkných chvilek s rádiem v novém roce 2019.


Dnes bez rušení, prostě paráda. Povedlo se přelomové spojení s Jaromírem OM8ON - díky.

Luboši díky za vyhodnocení a naslyšenou příští neděli.


PZ + 72 Láďa OK1LO/Q

Zdravím v Novém roce a přeji hodně zdraví, prosperity a štěstí. Jak každý ví, jezdím tento závod v rámci závodní přípravy na přímosměšující TCVR s IP3 někde kolem -10dB. To však není tak nejhorší, jako spíše to, že zde není AVC a tak občas mi "spadnou" od síly signálů sluchátka. Závod je tréninkem na závody "vyšší" kategorie a tak nemá smysl něco komentovat. Přesto se domnívám, že v poslední době snaha o udělání spojení vede k něčemu, co se pak v konečném provedení nedá popsat jinak, než, že závod ztrácí na gentlemanství. Ono těch závodních taktik se mnoho nedá vymyslet. Od "kopečkových" metod až k metodám "paměťovým" (Quick memory) je ještě potřeba spojení udělat na "první" zátah. Přemýšlel jsem o tom a opravdu pomalu dospívám k závěru, že závody typu sprint jsou vlastně kontraproduktivní v metodách hamspiritu a výuky nových začátečníků. A to o to více, jak klesá počet účastníků. Vlastně závod dnes již není určen začátečníkům.  A tak nevím....Osobně mne to tolik nevadí (sám jsem se stylem Rozkmitu pasoval do role outsidera, ale dosti mne mrzí, pokud si na to začínají stěžovat ostatní (začátečníci) v mém okolí. Možná i to je důvodem toho, že se noví začátečníci do závodů typu sprint nehrnou. Jak mi řekl jeden z nich, takový závod QCX a nebo MWC je pro ně větším přínosem. Asi mají pravdu. No jo, ale kde pak sehnat závodníky? HI 
  
PF2019 
  
Milan 
OK1IF

 25.12.1884 v Národních Listech  v Praze vyšel článek:

Šílení telegrafisté

Jest známo ze zkušenosti, že zaměstnanci při telegrafu trpívají neobyčejným rozrušením čivstva, neboť klepání působí velice škodlivě na duševní rezistenci člověka. Statistika choromyslných vykazuje děsné procento úředníků telegrafických, kteří po dlouhém zaměstnání ocitli se v blázinci. Také v Praze je několik případů.

HNY a šťastnou ruku na klíči při CW šílenostech všem přeje Ivo OK1LL ***NZ 104: HNY, první letošní kolo bylo príma! Ne, že by byly až tak dobré podmínky šíření, tedy alespoň na moji ANT, ale byla po delší

době zase hojná účast a to je dobře.

Dalo se pěkně závodit a pak je jedno, jaké budu mít pořadí, je to prostě bezva telegrafní párty. Díky všem za QSO a NSL příště!

Honza OK1MNV (OK5MN) 

Ahoj, v příloze posílám deník .cbr z Nedělního závodu 06.leden 2019

Hezkou pohodu v novém roce, díky za vyhodnocení  a přeji hezký den.

Condx se snad lepší.

73 Tony OK1DOR

Přátelé, na chlubení to není, ale že to frčelo. Na Milana na toho jsem si vzpomněl až ke konci, škoda třech bodů a to tam sedí od začátku do konce. Luboši díky za vše. L. 1uhq.

Zdravím všechny stanice v novém roce! Posílám LOG NZ 104. Díky všem za spojení a Lubošovi za vyhodnocování.

VY 73! Jirka, OK1DAR