Komentáře


Ahoj Lubosi a vsichni zavodnici,

dnes hezky zavod, ani to QRN moc nerusilo. Lubosi dik za fotky z Holic.

73 Jirka OK1OAAhoj Luboši, 
zasílám log z dnešního závodu. Podmínky příjmu byly velmi dobré, závodníků hodně - pravá divočina. Ke konci již byli asi celkem unaveni ale celkově vynikající závod. 
  
  
73!  Lada OK2-36523 Děkuji za závod a vyhodnocení Radek OK1DEP Díky za milé setkání v Holicích. 

73, Robert OK2PYA Pozdrav všem a dík Lubošovi za agendování včetně zajištění akce v Holicích. Také díky všem za setkání v Holicích. Dnes jsem nevybočil z mého standardu. Trochu se mi zdálo, že mám horší signály, ale zas tak zlé to nebylo. TNX 73 OK1USP  JosefPo večernej búrke v zostatku QRN sa vcelku dalo súťažiť v NZ 135. Aj účasť bola slušná. Všetkých zdraví Peter,OM3PA.

PS: Pivo -vítaznú cenu  pro chlapy som ešte netestoval.Dnes  před bouřkou, signály silné. Díky všem za QSO a Lubošovi za vyhodnocení.


Láďa OK1LVLuboši zdravím a posílám LOG. Díky za vyhodnocení závodů a za hezké setkání v Holicích. Všem stanicím díky za QSO.

VY73! Jirka OK1DAR 73 všem CW kamarádům, 
  
nešlo to, ať jsem se snažil sebevíce, dovolat se do Prahy (pouze 40km) byl docela problém  :-( 
Všichni se tlačí na maximálně 4 kHz a byť jsem zkoušel volat CQ na několika frekvencích nad 3550 kHz - nikdo mě nebral ... Divné !! ?? 
Ivo LL***Díky všem za spojení a Lubošovi za vyhodnocení. Podmínky se mi zdály dobré až na bouřkové rušení,ale utekl mi začátek závodu a už jsem to nedohnal. Pilleup byl slyšet ufb,dělal jsem ho bez problémů v obou etapách. Tuším nějaké chyby, měl jsem málo spojení, tak výsledek bude špatný.

Zdravím všechny a těším se na příští kolo.

Vy 73!  ok2pkt RomanZdravim vsetkych, 
  
dnes slusne signaly, ale zopar hluchych minut ma opat neminulo. Tiez mam v logu malo /Q stanic, takze bodovo to asi nebude nic moc tentokrat. 
  
73, Milan OM2KI NZ 135: Nejprve poděkování Lubošovi OK1FGD za uspořádání setkání NZ a CUC v Holicích. Mělo to príma srdečnou atmosféru

a diskuze nebraly konce. Z největší vzdálenosti přijel Mirek OM8ON, z Košic.  Jen by se mělo příště začít obráceně. Nejdřív si popovídat a pak začít oficiální část. Snížila by se tím úroveň hlasového QRM, hi. A byli by tam i opozdilci.

Poznal jsem tam i ty, které jsem zatím znal jenom z pásma Jirku OK1DAR a OK1LIX. Mimo toto setkání, byli v areálu setkání

i další účastníci NZ,  Například OK2LF, OK1WSL, OK1AY a další.

Až později jsem si  uvědomil, že Pala OM5RM, jsem znal pod jeho původní značkou OK3TPV a že jsme jezdili na závody v telegrafii.

Ale to už je skoro 35 let a to se podoba mění...

Chtěl jsem navrhnout ještě to, aby mimo největšího počtu QSO v PILEUP, se zavedla další kategorie o co nejvyšší počet QSO

bez chyb, v běžném provozu NZ. Ale nějak na to už nezbyl čas. 

PZ Honza OK1MNVTuto kategorii jsem zavedl a bude nově hodnocena o malý pohár. - Na hl. stránceAhoj borci, v luftě se něco dělo, některá spojení se vůbec nedokončila, a přitom to tak slibně začalo, záhada. Holice – dobrý i Pepa 1ay tam byl. Ještě chybí fotky z celkového focení. Díky všem kdo do Holic přijel. Uhq L.Ahoj Luboši a kamarádi závodníci,

všechny bych chtěl pozdravit a omluvit se, že jsem se na schůzce NZ v Holicích přišel pozdě a zdržel se jen krátce.
Bohužel jsem měl povinnosti kolem vyhodnocení OK/OM Contestu.
Oficiálně jsme rozdávali/udělovali plakety za uplynulé ročníky.     (takže kolem toho bylo dost práce)

Dnes jako pile-up stanice.
Přihlásil jsem se, protože nikdo jiný nebyl.
Celkem se mě to líbilo i když nebyl dostatek stanic.
Mrzí mě již dlouhodobě, že se najdou závodníci, kteří "stihnou" spojení s PILE-UP stanicí jen jednou.    NECHÁPU ???
Už vůbec nechápu ty, kteří neudělají PILE-UP stanici za celý závod ani jednou.    ???????!!!!!!!!!

Myslím, že se tady přemýšlelo o nějakém "výrazném" zvýhodnění pile-up stanice.
Po několika zkušenostech se začínám přiklánět k tomuto názoru.  (QSO z PILE-UP stanicí 10 bodů, tedy 20 bodů za závod)

Mějte se pěkně a těším se v dalších kolech NSL.

S pozdravem
Pavel Slavíček
OK1VK / OK3X / OK1WWJ
E-mail : ok1vk@volny.cz

Ahoj Luboši,

 posílám deník cbr z nedělního závodu 25.srpen 2019. Podmínky byly FB , ale mě to nějak nešlo. Snažím se přijít na to, kde dělám chybu, proč volající stanice  vezme vždy někoho jiného. Možná  vertikální smyčka s nízkým vyzařovacím úhlem není v OK tak dobře slyšet.  Dík Ti za vyhodnocení, všem za spojení a těším se zase NSL.


Tony OK1DOR

Ahoj všem!

další kolo s průměrnými podmínkami je za námi.

Tentokrát mě jen zarazilo, když jsem si před závodem zahrál v 17:29:30 test, volal mne OK5MM. Dával jsem mu AS. V 17:30 jsme udělali spojení a dostal jsem už 002. Byl to čas 17:30:10.

Rozumím tomu, že jsou někteří z nás lepšími a rychlejšími operátory a že jde jen o zábavu, ale tomuhle nerozumím :-)

Jinak všem díky za spojení a Lubošovi za obětavé vyhodnocení.

73

Honza

OK2SRO