Komentáře


Ahoj Lubosi a vsichni zavodnici,

dnes jsem musel odjet NZ z Prahy. Nejakou dobu jsem tady mel sundanou antenu, koncila na plote 1,5 m nad zemi. Ted se me podarilo ji zvednout na strom v parku a opravdu asi chodi lepe, ale QTH obklopene i vyssimi domy je proste spatne. Dovolaval jsem se sice lepe, ale v duelech jsem byl vzdy druhy. Proste z tohoto  QTH se zazrak neudela.

73 Jirka OK1OA
Ahoj Luboši,
v příloze zasílám log z dnešního závodu. Zpočátku podmínky šíření velmi dobré až se mi nechce věřit, že OK1IF vysílal pouze na 5W. Po celou dobu jsem jej měl 599. Postupně se podmínky trochu zhoršily a mnoho stanic vysílalo s odstupem prakticky na pár Hz. Dnes se mi to líbilo, měl jsem celkově dobrý den.
 
Mějte se všichni fajn
 
73! Lada OK2-36523
Děkuji za vyhodnocení a závod 73 Radek OK1DEP
Ahoj Luboš, posielam log.

73, Roman OM3EI
Ahoj, posielam denník z NZ 169.

73,

Vlado, OM3CQ
ahoj Luboši,v prilohe posielam dennik nz169,

Vďaka 73Slavo OM0AS
Ahoj všetkým,
dnes absolútne parádna prvá etapa - 30QSO a veľa bonusových staníc. V druhej klasika - takmer vždy som ťahal za kratší koniec pri dovolávaní a ani jedna stanica za 3 body.   Ale inak celkovo spokojnosť, teším sa nabudúce.
73, Milan OM2KI
Posielam  log , začal som dosť neskoro to už mali niektorí borci aj 10 QSO  ale snažil som sa to dohnať, takže dnes to bola bieda.Ale signály boli ohromujúce aj do QRPP staníc.

Všetkých zdravím a unavený po 2.subregioláli QSY do postele.

73s Peter,OM3PA
     Pozdrav všem a díky Lubošovi.

Dnes jsem měl dost kliku a bojovnější náladu a tak mám asi osobní rekord, ale mohlo to být lepší, kdybych nemusel ESCapovat opakování výzvy a pak mi tam lítala nějakká blbost od AVG a nedala se výzva vypnout, tak se omlouvám postiženým. Nevím kde to nastavit, zdá se mi, že to mám jako dříve, ale nechová se to jak má. Musím to najít. TNX 73 OK1USP  Josef

Ahoj Luboši,


v příloze zasílám log z dnešního závodu.


73! Láďa OK1LO/Q
Ahoj,
moja prvá účasť v tomto preteku.
RIG FT817ND, ant. Dipol.
Vcelku som si to užil, aj keď ešte musím popracovať na taktike a
presnosti (určite tam mám nejaké chyby).
73s Miro om5rw
Čauky CW kamarádi,
 
hezké podmínky, dost operátorů kteří umí QRQ, pohoda...
Hezký celý víkend všem!
Ivo LL***
Po protrápeném II. Subregionálu na 144MHz s OL2J, kde nebyly podmínky,
nebyl air scatter, nebyly protistanice, byl dnešní NZ doslova živou vodou.
Díky všem za QSO a NSL příště.
73, Robert OK2PYA
Zdravím závodníkov,

vďaka za spojenia a Luboš za vyhodnotenie

OK1IF sa ospravedlňujem za CQ šmrnc na jeho freq.

vy 73 Miro/om3zu
Ahoj všem

 

Předně dovolte, abych Vám poděkoval za dobrou zábavu. Opravdu je vidět, že úroveň CW hamstva v OK/OM je nepochybně na docela slušné úrovni. Mám z toho dobrý pocit, protože jsem založením CUCu možná něčemu přispěl. Mám obrovskou radost i z domácích závodníků typu mého bráchy OK1USP, Libora OK1DU, Karla OK1JRU a Jardy OK5FF. Ještě chvilku a budu muset k nim do učení. Také je radost sledovat nádherný provoz našich /Q stanic, ke kterým se většinou sám hlásím. Dnes jsem však oprášil FT480 a použil plný výkon 100W (žádný PA stupeň mi na stolečku vedle neleží HI). Contesty pro radost nemá cenu rozebírat. Je to taková etuda a ta je stvořena proto, abychom se všichni zdokonalovali. Sám se již několik let domnívám, že závod typu sprint je bohužel brzdou dalšího rozvoje. Byl vymyšlen a stvořen k tomu, abychom eliminovali "Bijce". To je ty stanice, které využívají většinou ilegálního výkonu k dosažení TOP umístění. K tomu samozřejmě patří i anténní vybavení. Posledních několik let se však snažím dokázat, že u jednoskokových závodů, mezi které patří i tento závod, jsme si z tohoto hlediska všichni rovni. Naše panelákové NVIS antény jsou srovnatelné (nebo i lepší), jak antény bijců. Ty jsou apriory navrhovány pro DX provoz a zde naopak by byli zeslabovačem. Tedy při návrhu sprint závodů byla snaha eliminovat obrovskou sílu z nelegálního výkonu tím, že neumožňovalo se zůstat na kmitočtu. Ano to byl jediný důvod. Pokud to přežilo, pak asi z toho důvodu, že i dnes se pořádají závody typu ručních klíčů. S nástupem RBN (reverse beaconů) síla ilegálních výkonů se otupila a to právě díky nim. Dnes i ten 1W signálek je většinou spotován a tak se o něm ví. Tím pádem je nutné vymyslet novou taktiku, jak těch spojení udělat více. Tedy naše zručnost ve sprint závodech asi těžko uplatníme např. v CQWW závodě, nebo-li v neoficiálním mistrovství světa. Asi pro každého z nás je dobré trénovat pileup, který dnes díky RBN mohou zažít i QRP stanice. Možná by bylo dobré se nad tím zamyslet.

Ale nechme těch úvah. Závod byl pěkný, ale asi se špatně někomu čtou podmínky závodu. Asi tak 30 procent stanic asi vůbec nevědělo, že jsem pileup stanice a tedy se nepřelaďuji. (Možná je zblbnul Luboš poznámkou, že pileup pojede OK1IF/Q HI). Dále bylo zajímavé, že celkem 11 stanic si nepřišlo pro laciných 5 bodů k pilupové stanici v druhé etapě. Vědí o tom, že je závod etapový? HI. Ale byla to i moje chyba, mohl jsem si přijít sám HI. Nemám však tuto taktiku prakticky zvládnutou a tak jsem se nechtěl pouštět do experimentu. Asi se však napříště budu muset se naučit i práci se dvěma nezávislými přijímači (TS480 to neumí). Ještě jednou díky všem za spojení a pořadateli za vyhodnocení.

 

Díky a PZ

 

Milan OK1IF

 

Jedno spojení jsem tedy :( dělal s těmito stanicemi:

 

OK1DAM

OK1DAR

OK1DU

OK1DZD/Q

OK1MKX/Q

OK5FF

OK5MM/Q

OM0AS

OM3CPF

OM3ZU

OM5ZUMilan mi napsal, že asi pojede /Q, a tak jsem to uvedl na stránkách NZ. Také jsem se divil, že nedává /Q a že je to dost silný signál.Ahoj Luboši a kamarádi závodníci,

děkuji všem za spojení.
Dnes to chodilo parádně, ale všechna spojení se odehrávala ve strašně úzkém prostoru.
I tak bylo co dělat.
Mějte se pěkně a těším se zase příští týden.

S pozdravem
Pavel Slavíček
OK1VK / OK3X / OK1WWJ
E-mail : ok1vk@volny.cz
Zdravím závodníky a posílám deník z NZ169.Dík za qso a nsl za týden.

vy 73! ok2pkt Roman
NZ Nr.:169. Dnes byly dobře slyšet QRP stanice, OK1MKX/Q, OK2SRO/Q a OK1DZD/Q, všichni 599. Pepík OK1FKD/Q tak 589, ale FB! Jinak neskutečné skrumáže. Naštěstí potěšilo opět několik QSO nad 3545 kHz. Omluva Milanovi OK1IF, který jel excelentně 

pileup stanici. Zavolal jsem ho v druhé etapě 2x..., to bude asi věkem, hi.

PZ a NSL příště! Honza OK1MNV  (OK5MN)
Luboši zdravím a posílám LOG. Děkuji za vyhodnocení a všem stanicím děkuji za spojení.

VY 73! Jirka, OK1DAR
Ahoj Luboši,

Zdravím a posílám log cbr ze závodu NZ  3.květen 2020.

Signály byly silné,ale i když se snažím ladit přesně, stále se mi nedaří uskutečnit QSO mnoha stanicemi, které dávají výzvu. Vždy vezmou někoho jiného. S některými stanicemi jde QSO na ťuknutí. Nedaří se mi udělat více QSO  než kolem 30 ti. Anténa mírně skloněná 86m horizontální smyčka zavěšená na domě up 53 m , ale  můj signál bude asi oproti jiným slabší. Možná problém mezi židlí a transceiverem Hi. Nebo že by věkem …? V každém případě se mi NZ líbí a snad se ještě něco naučím Hi. Díky za vyhodnocení , pozdrav všem závodníkům a naslyšenou v dalším kole .


Hezký den

73

Tony OK1DOR