Komentáře

Ahoj Luboši,
zasílám log z dnešního závodu. Podmínky příjmu byly zpočátku zhoršené, později se to zlepšilo. Zpočátku byli všichni rozstrkáni po celém pásmu, v závěru byli u sebe. Zdálo se, že s tím taky trochu zápasí.
 
 
73! Lada OK2-36523    Pozdrav všem a dík Lubošovi,

dnes jako obvykle prohrané souboje a neobratnost počínání. Takže můj standard. Bud´te v pohodě a zdrávi. 73 TNX OK1USP  Josef
Ahoj Lubosi a vsichni zavodnici,

dnes sice bez pileup, ale v prvni etape me to krasne slo. V druhe jsem stale narazel na stanice se kterymi bylo QSO a bohuzel nejmene tri Q stanice jsem slysel, ale ve spatny cas.

73 Jirka OK1OA
Děkuji za závod a vyhodnocení Radek OK1DEP
Zdravím všetkých,
po dovolenkových pauzách opäť v NZ. Síce som sa ťažšie dovolával, ale celkovo to nebolo najhoršie. Bohužiaľ som nemohol zapísať QSO s Lubošom FGD v 1.etape, lebo nám do QSO vleteli asi 3 ďalšie stanice a nedalo sa v tom chumli nič čítať. Tiež som viackrát nemal šťastie na OK1FKD/Q, ktorého som volal snáď 3x.  Budúci víkend máme  VHF Deň rekordov, takže dopočutia asi až o 2 týždne.
73, Milan OM2KI
Tak dnes jsem zažil opět ukázku německého pojetí hamspiritu. Jsem skoro vždy ryze QRP stanice a tak odjakživa ctím volací kmitočet 3560 kHz. Každý den pracuji na 3560,9 kHz a sleduji 3560 kHz. Dnes však opět známý Kaluvajt se jal mne upozorňovat, že kmitočet na kterém pracuji (3560,5 kHz) je volací kmitočet QRP a že se na něm nezávodí. Jal jsem se mu vysvětlit, že sice nemá pravdu, ale já nejsem na 3560 kHz, ale o 500Hz výše, což je šíře běžných CW filtrů. Kaluvajt však byl neoblomný a začala hra, která zde už několikrát byla. Rušení a jeho dokonalé QZF (pozor není to začátečník, protože se QZF umí dokonale naladit). Kdysi jsem ho vytáčel prací se dvěma vfo a rychlým přepínáním. On je však velice zkušený a pochopil o co se jedná a dokonce jeho rádio umí dokonale QSK. Pomalou CW jsem mu vysvětlil o co jde a že zde probíhá QRP závod. Bohužel nad blbci se nedá zvítězit. Přitom s tím člověkem mám uděláno spousty QRP spojení a vím o koho se jedná. No nic se neděje a omlouvám se těm, na které se v druhé etapě už nedostalo. Je mi smutno z toho, že nějací začátečníci se zkušenostmi ze CB začínají dělat novodobé pořádky na stále více a více prázdných pásmech HI. Ale vemte to jako poučení a buďme rádi, že Češi a Slováci nejsou takoví blbci (snad až na výjimky HI).
 
Howg
 
Milan
Ahoj Luboš,

posielam denník z NZ_185.

Vďaka za vyhodnotenie.

73! Vlado om3cq
Dnes jsem si udělal rekord - 4 min. bez QSO  hi. Jinak ale peklo . Silné QRN a slabé signály,

alespoň  zde. Nsl.  OK1RZ

--- http://klikni4.tiscali.cz
V dnešnom kole búrka nad hlavou, duple QSO, rachot QRN a ešte k tomu všetky stanice nakopené v 4 khz okne.Kolísavé signály -raz to vyskočilo potom to spadlo pod úroveň QRN.Ale už búrky pomaly budú končiť a budúci NZ bude bez QRN.

Všetkých zdraví Peter,OM3PA
Bouřka, ale IC7300 se podařilo nastavit tak, že jsem neměl problémy. Dík za vyhodnocení a všem za spojení.

Víťa OK2EA 
Ahoj Luboši,


dnes nad ránem jsme se vrátili z lodě v 9A, takže jsem se hned zapojil do závodění.

Díky všem za pěkný závod.


PZ + 72 Láďa OK1LO/Q
Dneska to bylo fakt o ústa. Bouřka v QTH. Nic jsem neslyšel, jen rachot.

73, Robert OK2PYA