Komentáře NZM 003

73 všem ""morse šílencům"" s přáním hezkých svátečních dnů ! 
Ivo LL*** ahoj Luboši,

no ptákovina to byla náramná. Taky to byl hezký důvod k tomu, zkusit si trochu vyzkoušet co všechno umí Lua skriptování ve Wintestu. Ukázalo se, že docela dost. Takže jsem to nakonec odjel na všechny tři značky současně do jednoho deníku ve Wintestu s tím, že první značka logovala v jednotlivých etapách na 160 + 80, další na 40 + 20 atd. Akorát se mi nepodařilo uspokojivě vyřešit číslování spojení. Takže jsem si dovolil využít toho, že v podmínkách závodu nikde nepíšeš jak přesně se má číslovat a tak jsem nakonec čísloval všechny tři značky v jedné řadě. Tak uvidíme, jak se s tím vyhodnocovací SW popere.

Díky všem za spojení a nsl příště.

Zdeněk OK1DSZPozdrav všem a dík Lubošovi. Nevěděl jsem zda to stihnu, nakonec jen asi 2minuty po startu jsem začal. Docela to šlo. OK1USP JosefAhoj Luboši, 
v příloze zasílám log z dnešního závodu. Příjmové podmínky dobré, bylo vidět mnoho nových účastníků (občas se na začátku objevili i 3 na jenom kmitočtu, ale pak si to sedlo).  
Otestoval jsem nově postavené SDR rádio již komplet pro své žáky včetně mechaniky a krabičky - OK. Chystám kompletní vybavení SWL na 80m (SDR + analogový směšovač pro přehled - obojí lze zpracovat počítačem), s možností rozšíření  na 40m. Ve škole budeme mít gravírku na plošné spoje to se bude vyrábět.  
  
Mějte se  fajn 
  
  
73! Lada OK2-36523OK2PYA - Kategorie: ONE 

Bez ohledu na to, kolik se v závodě objevilo značek, tak mi to vůbec nešlo. 
Špatně jsem se dovolával. 

73, Robert OK2PYA Čau Luboši, 
  
zasílám LOG ještě jednou - opravený, protože v mém předchozím majlu jsem opomněl upravit druhou etapu,  t.j. bylo tam uvedeno omylem pásmo 40 m, ačkoliv jsem byl pořád na stejném bandu ...  Tak se omlouvám za zbrklost ! 
Ale možná to nevadí, nevím ... 
  
A ať Ti Mikuláš s čertem něco hezkého přinese ! 
LL *** Ahoj, v příloze posílám deník .cbr z Nedělního závodu.

Díky za vyhodnocení a přeji hezký den.

73 Tony OK1DORByl to boj. Díky za Maso3 a vyhodnocení. 73 Radek OK1DEPTak po delší době, tentokráte v MASOXu. Všem děkuji za spojení.

RIG : GM47-DZD  980mW out

ANT : LW 34m

ruční klíč

73!

Zdeněk OK1DZD

PS. Milane IF, omlouvám se, bohatý rodiče... Ve druhé čtvrthodině už to vyšlo.Pěkný večer všem!


Pro dnešní Nedělní maso jsem si propůjčil značky OK2KLF a OL7T, takže kategorie multi. Snažil jsem je mezi sebou střídat rovnoměrně což bylo opravdu maso :-)

Proběhnout v rychlosti 3 logy, abych věděl která má značka protistanici ještě nevolala - opravdový zážitek :-D

Snad jsem tam nenasekal moc chyb. Je vidět, že se mám ještě hodně co učit (obzvlášť písmenka L a F :-)

Užil jsem si to parádně a snad to mohlo být i delší. 

Díky za vyhodnocení a zajímavý nápad.

73

Honza

OK2SROOK1MNV kategorie : Multi

Ahoj Luboši,

vidím na webu, že už jsou "venku" první výsledky a tak posílám první dva deníky, OK5MN a OK1ODX.

Jel jsem samozřejmě i na svoji původní značku OK1MNV.  Byl to fofr, přitom jak jsem sledoval koho

mám na kterou značku (při zápisu tužka a 3x papír), neuvědomil jsem si, že už je druhá etapa...

Tak jsem dal OK1KQJ, že QSO už bylo. Pepa OK1AY, byl asi mojí hloupostí překvapen. Pak ještě

QSO s Jirkou OK1OA, také jsem mu dal QSO B4, ale on mi v klidu vysvětlil, že je druhá etapa a pak

mi svitlo a"srovnal" jsem se. QSO jsem čísloval  na každou CALL zvlášť, jen to chtělo neztratit 

přehled, který papír je na kterou CALL.

Díky za príma zábavu, ale už bych to znovu jet nechtěl, hi. A už jdu psát LOG za OK1MNV.

PZ/TZ a NSL v NZ 100!  Honza OK1MNV (OK5MN a OK1ODX)Ahoj Luboši a kamarádi závodníci,

tak jsme si to myslím užili. V éteru byla spousta zajímavých/vzácných stanic.
Děkuji všem za QSO na obě moje značky.

Těším se v "normálním" NZ brzy NSL.

S pozdravem
Pavel Slavíček
OK1VK/OK1WWJOK1RZ - kategorie   multi 3 a více.  OK1RZ , OK1KWP , OK1ATY, OL5J . Tak jsem se zúčastnil. Bude tam asi dost chyb . S laskavým svolením souseda Jaromíra jsem jel i na OK1ATY.

Mám k dispozici pouze 30W , tak se nedají činit zázraky , ale jsem docela spokojený. Nsl.   Rosťa   OK1RZAhoj vsem, 
Dnesni "NZMaso 003" bylo docela zajimave. Ja osobne jsem jel kategorii TWO, kazdou etapu na jednu znacku, nechtel jsem si moc komplikovat život, hi. Znacek bylo mnoho, ale mel jsem i par casovych useku, kdy jsem daval 1-2min vyzvu a nikdo nezavolal. 
Toz nakonec se zadarilo v kazde etape stejny počet 20 qso. 
Diky vsem za mila qso a Lubosovi OK1FGD za rychle vyhodnocovani. 
Preji hezky a prijemny adventni cas. 

73 Radek, OK1FHI & OK7T Ten Luboš nám dal. Nevím jak pro Vás, ale pro mne to skutečně bylo maso. Původně jsem nechtěl jet, protože jsme měli v plánu s Janou procházku. Začalo zde však pršet a vše namrzat a tak jsem se rozhodl zúčastnit. Měl jsem však na přípravu závodu cca 20min a nějak jsem nedokázal vymyslet, jak to ukládat do počítače. Nakonec jsem vyndal papír a nalinkoval, jak za starých časů HI. Pak už to bylo jen a jen maso. Rozkmit místy skákal po stole. Podmínky však byly vynikající a tak i se 4W se daly dělat pěkná spojení. Trošku si nejsem jist jak to ti dva operátoři OL4W a OK1IF zvládali. Totiž, když se měl jeden odladit, tak věnoval kmitočet druhému. To si skutečně nejsem jist, zda je to košér. Pokud si však někdo kmitočet vyžádal, tak samozřejmě oba operátoři "uhnuli" HI. Další práce byla v tom, že jsem to musel naládovat do PC a přepsat. Ale sranda to byla a tak díky Luboši za něco nového (pokud bys to chtěl zopakovat, tak slibuji, že už to nepojedu HI, ledaže bys místo medajlí dával búček, jitrnice a jelítko). 
  
Milan OL4W spolu s OK1IFPosílám třetí deník. Víc jich už nemám, hi. Ještě k Milanovi OK1IF, nejdřív jsem ho slyšel pěkně, ale nemohl jsem se dovolat.

Ke konci NZM 003, jsem se dovolal na všechny tři moje značky, ale už jsem ho slyšel na hranici slyšitelnosti. CONDS, se zajímavě

změnily. Jel jsem na 50W out a ANT 2x17m Zepp od OK5IM.

Ještě jednou PZ/TZ! Honza OK1MNVZdravím, tento závod, to byly jatka. Milan, ten se musel řehnit jakej jsem osel, no než mi trklo a snad jsem ty čísla nepoplet, ale zato ve druhé etapě jsem od něho číslo nepobral. Poslední místo jistý. Luboši, díky a ahoj všicci. 1uhq.Ahoj závodnici,

jel jsem tentokrát z Prahy. Bylo by to super, po dlouhé době skoro žádný šum (asi ty čínské LED nestačili sousedi zapnout). Jen jsem kvůli návštěvě nestačil mrknout na propozice a marně jsem hledal pileup stanici a byl jsem překvapen spoustou nových calls HI. 

73 Jirka OK1OA